(-: - -> )       امروز ۲ آذر ۱۳۹۶

فروش و خرید سرقفلی

-: ۰۹ / ۰۵ / ۱۳۹۶ | ----: وکالت در کلیه دعاوی

برای فروش سرقفلی یک ملک چه مواردی را باید رعایت کرد؟

١- اطلاع به مالک در صورت وجود حق انتقال به غیر .
در مواردی که قصد دارید سرقفلی ملکی را خریداری نموده اید  یا حق کسب و پیشه ای  که برای شما حاصل شده است را واگذار نمائید شایسته است این موضوع را رسما با اظهار نامه به اطلاع مالک ملک برساند تا در صورت تمایل با وی وارد معامله شوید
٢- اخذ مجوز  انتقال از مالک در صورت عدم رضایت .
 در صورتی ک مالک راضی به انتقال ملک نباشد مالک سرقفلی (مستاجر)میتواند با مراجه به دادگاه و اخذ مجوز انتقال به صورت قانونی نسبت به انتقال سرقفلی ( حق کسب پیشه )اقدام نماید.
٣- در صورت وجود حق انتقال .
 در صورتی ک مالک سرقفلی حق انتقال به غیر را داشته باشد لازم است توجه نماید آیا مدت اجاره اش منقضی شده یا خیر؟
 در صورت انقضاء مدت ،بهتر است بدوا  از طریق مراجع قضایی علیه مالک دعوی الزام به تنظیم اجاره نامه مطرح نموده سپس مبادرت به انتقال ملک نماید .
 لازم به توضیح است ک انتقال علارغم اتمام مدت نیز با توجه به عدک اهمیت مدت قرارداد در قانون روابط موجر و مستاجرسال ٥٦ صحیح است لیکن باتوجه به برخی از اختلاف نظریه های موجود انجام پیشنهاد اخیر شایسته تر خواهد بود.

 

وکالت در دعاوی سرقفلی وکیل دادگستری مشاور حقوقی

----

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید
-------------

Welcome to My Links Dump

    ثنا,ابلاغ،الکترونیکی،سامانه،پرونده,وکیل,جامع حقوق ،مشاوره حقوقی،سوالات و پرسش های حقوقی،دفترحقوقی سایت ,سهام عدالت ، سود سهام عدالت | دفتر حقوقی officelaw: نقشه وب سایت دفتر جامع حقوقی | سامانه،سهام،عدالت،سایت،وکالت،وکیل،آنلاین،مشاوره،حقوقی،حقوق،وکیل،وکالت،دعاوی,دادگاه،شکایت،کلاهبرداری،دادگستری،قانون،طلاق،دادخواست، وکیل دادگستری officelaw: وکیل ثنا وکیل دادگستری http://officelaw.ir/sitemap.xml