(-: - -> )       امروز ۲۹ آبان ۱۳۹۶

نکاتی درباره مالیات بر درآمد اجاره املاک

-: ۱۱ / ۰۵ / ۱۳۹۶ | ----: دانستنی های حقوقی

نکاتی درباره مالیات بر درآمد اجاره املاک

۱️⃣ پرداخت مالیات بر درآمد اجاره ، به عهده موجر است.

۲️⃣ هر واحد آپارتمان، از نظر مالیات بر درآمد اجاره، برای خودش یک مستغل و یک پرونده مالیاتی به شمار می رود. بنابراین، اگر شخصی سه واحد از ۴ واحد آپارتمانش را اجاره داده باشد باید برای هر سه مورد اجاره طی سه پرونده جداگانه، مالیات بر اجاره بپردازد.

۳️⃣ اگر موجر ، خودش هم مالک نباشد باز هم مشمول پرداخت مالیات بر درآمد اجاره املاک خواهد بود.

۴️⃣ محل سکونت افراد تحت تکفل و پدر و مادر و فرزند، مشمول مالیات بر درآمد اجاره نخواهد بود مگر اینکه ثابت شود قرارداد اجاره دارند.

۵⃣ در مورد ملکی که به صورت تجهیز شده (مبله) یا همراه با ماشین آلات (همانند کارگاه ها و کارخانه ها) اجاره داده می شود محاسبه مالیات بر درآمد اجاره به اینگونه خواهد بود که اجاره اثاثه و ماشین آلات نیز جزء درآمد ملک به شمار خواهد رفت و مشمول مالیات بر درآمد اجاره خواهد شد. این مالیات نیز از موجر، مطالبه خواهد گردید.

۶⃣ برابر اصلاحات قانونی جدید، از نظر اداره امور مالیاتی تفاوتی نمی کند که قرارداد اجاره رسمی یا قرارداد اجاره عادی منعقد کرده باشید. مالیات بر درآمد اجاره  بر اساس تشخیص سازمان امور مالیاتی و جدول اجاره املاک مشابه تعیین خواهد گردید.

----

نظر یا دیدگاه خود را بنویسید
-------------

Welcome to My Links Dump

    ثنا,ابلاغ،الکترونیکی،سامانه،پرونده,وکیل,جامع حقوق ،مشاوره حقوقی،سوالات و پرسش های حقوقی،دفترحقوقی سایت ,سهام عدالت ، سود سهام عدالت | دفتر حقوقی officelaw: نقشه وب سایت دفتر جامع حقوقی | سامانه،سهام،عدالت،سایت،وکالت،وکیل،آنلاین،مشاوره،حقوقی،حقوق،وکیل،وکالت،دعاوی,دادگاه،شکایت،کلاهبرداری،دادگستری،قانون،طلاق،دادخواست، وکیل دادگستری officelaw: وکیل ثنا وکیل دادگستری http://officelaw.ir/sitemap.xml